Ojeda i Guerra s’imposen en la Cursa Popular Bonaire

Amb motiu de la Festa Major del barri, el Pla del Bonaire ha acollit una nova edició de la seva cursa popular,  prova puntuable pel Circuit de Curses Activa’t que organitza conjuntament Associació Esportiva Mitja Marató de Terrassa i MútuaTerrassa.

L’Associació de Veïns del Pla de Bonaire juntament amb el Club Natació Terrassa, amb el suport de l’Associació Esportiva Mitja Marató de Terrassa, han celebrat la XXXI Cursa Atlètica Popular de Bonaire, amb una important participació superant la xifra de més de 400 corredors/res.

 

La Cursa en categoria Absoluta, amb una distància de 6.500 metres, va estar dominada de principi a fi per Javier Ojeda, que va marcar un crono final de 00:21:23, rebaixant el temps que va fer el guanyador de la darrera edició, Juan Miguel Moreno:  00:22:04. El segon lloc del pòdium va ser per Fernando Chamorro, 00:21:47 i la tercera posició per Juan Manuel Vico amb un temps de 00:22:21. Precisament aquest pòdium coincideix amb la classificació del Circuit després de la celebració d’aquesta tercera cursa puntuable.

 

En categoria femenina victòria per Tania Guerra amb un crono final de 00:27:03, que de la mateixa forma que en la categoria masculina, va dominar la cursa des del seu inici. La segona posició va estar per l’atleta Txell Giménez, amb un temps de 00:27:49, seguida per Lola Espinosa 00:28:08. Pòdium que es reflexa en l’actual classificació del Circuit en categoria femenina.

 

En categoria infantil, els participants van recórrer el traçat de 1.500 metres. Victòria per Claudia Alarcón en la categoria femenina que d’aquesta forma lidera la classificació del Circuit Activa’t, seguida per Beatriu Bosch  i la tercera posició per Judit García. En categoria masculina, es va imposar Ernest Serred, seguit per Ximo Montesinos i Marçal Garreta.

 

CLASSIFICACIONS 31a CURSA POPULAR BONAIRE 2015.

-Cursa absoluta masculina (6.500 metres)

 1.- Javier Ojeda                     00:21:23          CALIFORNIA SPORTS

 2.- Fernando Chamorro       00:21:47

 3.- Juan Manuel Vico                       00:22:21          NEMRÀPID RUNNING CLUB

 4.- Diego Muñoz                   00:22:51          CF VILADECAVALLS

 5.- Marc Otero                      00:22:57          JAS

 

-Cursa absoluta femenina (6.500 metres)

 1.- Tania Guerra                    00:27:03          NEMRÀPID RUNNING CLUB

 2.- Txell Giménez                   00:27:49          CALIFORNIA SPORTS

 3.- Lola Espinosa                   00:28:09          NEMRÀPID RUNNING CLUB

 4.- Silvia Vila                         00:29:06          CALIFORNIA SPORTS

 5.- Teresa Cámara                 00:29:41          NEMRÀPID RUNNING CLUB

 

-Cursa infantil masculina (1.500 metres)

 1.- Ernest Serred                   4:24:48

 2.- Ximo Montesinos            4:33:88

 3.- Marçal Garreta                4:37:20

 4.- Samuel Herrera               4:40:50

 5.- Adrià López                      4:59:72

 

-Cursa infantil femenina (1.500 metres)

 1.- Claudia Alarcón               4:13:37

 2.- Beatriu Monje                 4:23:41

 3.- Judit Garcia                      5:08:02

 4.- Alicia Salas                                   5:32:22

 5.- Maria Montesinos           5:56:02

 

 

CLASSIFICACIONS CIRCUIT CURSES ACTIVA’T

Categoria masculina

1.-  Javier Ojeda                    100,00 pts.

2.- Fernando Chamorro         98,16 pts

3.- Juan Manuel Vico                         95,67 pts.

4.- Diego Muñoz                     93,58 pts.

5.- Marc Otero                        93,17 pts.

 

Categoria femenina

1.- Tania Guerra                    100,00 pts.

2.- Txell Giménez                     97,24 pts.

3.- Lola Espinosa                     96,09 pts.

4.- Silvia Vila                           92,96 pts.

5.- Teresa Cámara                   91,13 pts.

 

Categoria infantil masculí

1.- Ernest Serret                    100,00 pts.

2.- Ximo Montesinos              96,70 pts.

3.- Marçal Garreta                  95,31 pts.

 

Categoria infantil femenina

1.- Claudia Alarcón               100,00 pts.

2.- Beatriu Bosch                    96,20 pts.

3.- Judit Garcia                        82,14 pts.

 

La quarta prova puntuable del Circuit de Curses Activa’t es disputarà el 14 de juny, “Cursa de la Campana de Vacarisses”, cursa que s’estrena aquest any en el Circuit.

 

XII Circuit de Curses Activa’t

El calendari:

  • 18 Gener: Mitja Marató Terrassa

  • 18 Gener: Cursa Santi Centelles

  • 30 Maig: Cursa Bon Aire

  • 14 Juny: Cursa de la Campana de Vacarisses (novetat)

  • 4 Juliol: Cursa Festa Major de Terrassa

  • 11 Juliol: Cursa de Ca N’Anglada

  • 19 Juliol: Cursa Can Gonteres (novetat)

  • 29 Agost: Cursa Festa Major Matadepera

  • 20 Setembre: Cursa de les Dones (novetat)

 

El XII Circuit de Curses Activa’t també comptarà en aquesta edició a un cicle de conferències impartides per professionals amb l’objectiu d’afavorir una bona pràctica esportiva.

 

Cicle Conferències:

Les conferències programades son les següents:

  Nutrició i esport (16 de juny)

  Seguretat en l’esport (29 de setembre)

  Beneficis psicosocials de l’esport (24 de novembre)

 

 

 

ASSOCIACIÓ ESPORTIVA MITJA MARATÓ TERRASSA

www.mitjaterrassa.org

Mail: info@mitjaterrassa.org

Facebook: Mitjaterrassa

Twitter: @mitjaterrassa #mitjaterrassa